Różne rodzaje zaćmy – jakie dają objawy?

Zaćma zwykle rozwija się u pacjentów w starszym wieku, często już u około pięćdziesięciokilkulatków. Jest to związane ze zmianami degeneracyjnymi zachodzącymi w organizmie człowieka. Typ choroby i stadium mają bezpośredni wpływ na to, jak widzi osoba chora. Wraz z zaawansowaniem choroby pogarsza się obraz. Jest on coraz bardziej nieostry, kolory stają się wyblakłe.

Czytaj dalej Różne rodzaje zaćmy – jakie dają objawy?

Czym jest rwa kulszowa?

Rwa kulszowa, potocznie określana również jako korzonki, jest zespołem objawów, do których zaliczamy silny ból występujący w dole pleców. Ból ten promieniuje od pośladka przez zwykle boczną część uda i podudzia. Może dochodzić aż do stopy. Gdy mamy do czynienia z łagodniejszą formą, osoba doświadczająca dolegliwości nie może się schylać, ruchy są wyraźnie ograniczone. Ostrzejsza postać oznacza zwykle, że chory nie może zmieniać pozycji i zmuszony jest do leżenia. Dolegliwości nie zawsze ustępują samoistnie.

Czytaj dalej Czym jest rwa kulszowa?

Fotogrametria dachów i nie tylko

Fotogrametria jest jedną z usług oferowanych przez Roof Management. Umożliwia ona monitorowanie dachu, jego poszycia oraz stanu technicznego bez konieczności udawania się fizycznie na inspekcję za każdym razem. Dokumentacja dostępna jest online w portalu klienta Roof Management. Dzięki temu możliwe staje się zarządzanie dachem płaskim zgodnie z naszymi potrzebami.

Czytaj dalej Fotogrametria dachów i nie tylko

Rehabilitacja ruchowa osób dorosłych w Medikar

Medikar – Mokotowskie Centrum Osteoporozy to placówka specjalizująca się w diagnozowaniu i rehabilitacji przy leczeniu schorzeń narządu ruchu, jak również układu nerwowego. Kompleksową opieką medyczną objęci są zarówno dorośli jak i dzieci. W 2021 roku miało miejsce połączenie z Mokotowskim Centrum Osteoporozy (MCO). MCO specjalizuje się w leczeniu osteoporozy, leczeniu stomatologicznym. Funkcjonuje tu również punkt pobrań krwi. Na czym polega rehabilitacja ruchowa w Medikar?

Czytaj dalej Rehabilitacja ruchowa osób dorosłych w Medikar