folia ClingZ

ClingZ i OptiStick WHM White – czym są i kiedy są wykorzystywane?

ClingZ jest folią elektrostatyczną. Folia elektrostatyczna to folia polipropylenowa naładowana elektrycznie. Znajdziemy ją ofercie firmy API.PL a szczegółowy opis produkty dostępny jest w należącym do firmy serwisie mediadodruku.pl poświęconego różnym materiałom do druku.

ClingZ – jakie ma właściwości?

Folia utrzymuje się na wewnętrznych powierzchniach, które są suche. Wystarczy przyłożyć ClingZ w docelowym miejscu, aplikacja jest więc bardzo prosta. Dodatkowo, warto podkreślić, że ta folia elektrostatyczna nie ma kleju, w rezultacie, nie niszczy ona powierzchni.

Folia dostępna jest w rolkach do druku UV, jak również arkuszach do druku offsetowego UV. Może być dowolnie przycinana przy pomocy ploterów tnących. Nawet duże grafiki nie sprawiają trudności w aplikacji. .

Kluczowe cechy ClingZ:

  • folia przylega do wielu suchych powierzchni takich jak szkło, metal, plastik, drewno czy płyta kartonowo-gipsowa
  • może być recyclingowana
  • folia jest repozycjonowalna
  • mamy możliwość pisania po folii markerem suchościeralnym lub permanentnym

Folia OptiStick WHM White – jakie ma właściwości?

Folia jest polipropylenową folią, na której znajdują się mikro-ssawki i to właśnie dzięki nim możliwe jest bezproblemowe usunięcie folii bez nieestetycznych śladów kleju. Aplikowana jest na powierzchnie gładkie.

Folia znajduje zastosowanie w dekoracjach okiennych, oznaczeniach w salach konferencyjnych, salonach czy dworcach. OptiStick sprawdza się, gdy potrzebujemy materiału na reklamy i grafiki do witryn sklepowych. Kolejne możliwości zastosowania to plakaty reklamowe a salonach sprzedaży czy aptekach.

Kluczowe cechy folii OptiStick:

  • łatwość aplikacji
  • folia jest repozycjonowalna
  • system mikro-ssawek
  • brak pozostawiania śladów po ekspozyji

Szczegóły na temat obu produktów znajdują się na stronie mediadodruku.pl. W ofercie firmy znajduje się szereg innych podłoży do druku takich jak laminaty, papiery sublimacyjne czy materiały specjalistyczne takie jak folie okienne czy też folie holograficzne.