Czy inteligentny dom kosztuje fortunę?

Inteligentny dom –  przydatny o każdej porze roku

Całoroczne korzystanie z inteligentnego systemu zarządzania dostosowane być może także do warunków pogodowych. Na upalne lato niezwykle przydatna w każdym domu okazuje się być klimatyzacja. Nią także można sterować zdalnie, dostosowując do aktualnie panującej temperatury na zewnątrz.

Latem przyjemnie będzie ochłodzić wnętrza domowe, a zimą dodatkowo je ocieplić, bez konieczności stosowania centralnego ogrzewania, które samo w sobie, przy ogrzewaniu dużych domów, generować może dość duże koszty. Kolejną sprawą jest nawadnianie terenów wokół domu. Jeśli lubimy mieszkać w otoczeniu bujnej zieleni, mamy obowiązek odpowiednio o nią zadbać. Strefy nawadniające można łatwo uruchomić także za pomocą stosowania inteligentnych systemów zarządzania. Nie musimy więc tracić czasu na bieganie z konewką czy wężem ogrodowym, bo na nasz sygnał strefy nawadniania uruchamiają się same i wszystkie trawniki, obszary ogrodowe, krzewy, kwiaty zostają podlane w jednym czasie!

Świat zewnętrzny nie ma dostępu

W inteligentne domy najchętniej inwestują rodziny, które wcześniej choć raz dotknęło jedno z nieprzyjemnych zdarzeń w postaci pożaru, zalania czy włamania. Takie zdarzenia na długo pozostawiają w ludziach traumę i wyrzuty sumienia. W takich sytuacjach inwestuje się w najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania techniczne, chroniące nasze domy już od bramy wjazdowej począwszy, a na domowym strychu skończywszy. Zamykanie i otwieranie bramy wjzadowej czy drzwi wejściowych do domu za pomocą aplikacji telefonicznej jest absolutną wygodą w każdej sytuacji. Nie musimy już martwić się tym, że nieoczekiwanie zgubimy klucze lub że zamek w drzwiach lub bramie nieoczekiwanie zatnie się i zmuszeni będziemy wzywać ślusarza na ratunek. Systemy automatyczne ułatwiają nasze prozaiczne czynności każdego dnia!

Inteligentny dom –  nie tak droga inwestycja, jak się wydaje!

Wiele osób uważa, że zamontowanie wszystkich czujników wraz z systemami zarządzającymi inteligentnym domem jest inwestycją na wskroś kosztowną i przeznaczoną wyłącznie dla elit. Nic bardziej mylnego! Tak, jak w ostatnich latach znacznie staniały wszelkie sprzęty komputerowe, tak i również mniejszą cenę mają liczne produkty z nimi związane. Na inteligentne zarządzanie własnym gospodarstwem domowym może sobie pozwolić już średnio zarabiający Polak. Łatwo zauważyć, że w ostatnich latach powstaje coraz więcej domów jedno lub wielorodzinnych, najczęściej na obrzeżach miast i miasteczek. Warto by było, aby wszystkie te gospodarstwa zyskały optymalną ochronę i bezpieczeństwo. Świadome korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technicznych kosztem podniesienia komfortu codziennego funkcjonowania może obrócić się wyłącznie na korzyść. Zwłaszcza, jeśli zauważymy różne rodzaje zagrożeń czyhających na nas z zewnątrz. Kamery, klimatyzacja, czujniki przeciwpożarowe, systemy zamykania i otwierania – to wszystko sprawi, że w domowych ścianach czuć się będziemy w pełni bezpiecznie!