urlop z dziećmi

Jak sprawić, aby urlop z dziećmi był udany?

Urlop z dziećmi nie zawsze wzbudza entuzjazm wśród rodziców. Zwłaszcza jeśli pociechy są pełnymi energii kilkulatkami. Warto wziąć pod uwagę kilka kwestii już na etapie planowania, aby zmaksymalizować nasze szanse na udany urlop z dziećmi.

Dobrze przemyśl miejsce

Przygotuj listę podstawowych wymagań dla swojej rodziny. Dzięki temu zawęzisz opcje i skupisz się na najbardziej zbliżonych do oczekiwań punktach. Sprawdź czy miejsce, w którym się zatrzymacie jest przyjazne dzieciom. Porozmawiaj ze znajomymi, często okazuje się, że to od osób, które znamy pochodzą dobre i sprawdzone rekomendacje.

Urlop z dziećmi – przygotuj maluchy

Wiek dziecka będzie tu oczywiście decydującym czynnikiem na ile efektywne okażą się takie przygotowania. Małe dzieci lubią swoją rutynę, czują się bezpiecznie gdy znają przebieg wydarzeń. Maluch może być podekscytowany wakacyjnym wyjazdem, ale może też odczuwać niepokój. Świadomość, że spędzi jakiś czas w obcym pokoju, nie swoim łóżku i z dala od swoich ukochanych zabawek może niepokoić. Postaraj się złagodzić ten niepokój. Zapewnij, że dalej będzie miejsce w Waszym dniu na znane dziecku czynności takie jak wieczorna kąpiel czy czytanie bajki do snu.

Planujesz podróż samochodem?

Zaplanuj jazdę w maksymalnie trzygodzinnych odcinkach. Po takim czasie spędzonym w aucie dzieci powinny mieć możliwość wyjścia z samochodu i rozprostowania nóg, przerwa przyda się również dorosłym. Jeśli to możliwe, znajdź ciekawe miejsce, małe miasteczko, park, plac zabaw tak aby nie parkować na poboczu ruchliwej drogi. Miej to co niezbędne w podróży z dzieckiem pod ręką, koniecznie uwzględnić napoje i przekąski.

Urlop z dziećmi – uwzględnij możliwości dziecka

Planując urlop z dziećmi i już podczas wyjazdów często mamy chęć zorganizować w ciągu dnia jak najwięcej atrakcji. Weźmy jednak pod uwagę, że bez względu na ich ilość wyjazd i tak będzie wiązał się z wieloma nowościami dla Twojego dziecka, zwłaszcza jeśli wybierasz się do ośrodka, w którym odbywają się animacje dla dzieci. Organizowane wycieczki również bywają bardzo męczące dla maluchów. Często wstają one wcześniej, kładą się później a czas drzemek bywa zaburzony. W rezultacie dzieci mogą być nerwowe i marudne, zmęczone i przebodźcowane. Zaplanuj taki czas w ciągu dnia, w którym będą mogły się zrelaksować, zwolnić i zająć czym co dobrze znają.