jak urządzić małą sypialnię

Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnie, zwłaszcza te w blokach, często nie należą do dużych pomieszczeń. Możemy je jednak urządzić tak, aby były przytulne i wygodne. Małe sypialnie często mają to do siebie, że mówią wiele o właścicielach. Z racji braku miejsca trafiają tam bowiem najważniejsze i najbliższe sercu przedmioty. Jak urządzić małą sypialnię?

Styl skandynawski w małej sypialni

Styl skandynawski świetnie się sprawdza również w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Jasna kolorystyka ścian dopełniona jasnymi deskami podłogowymi sprawią, że całość nabierze lekkości i optycznie będzie sprawiała wrażenie większej niż faktycznie jest. Biel potrafi “otworzyć” nawet najmniejsze przestrzenie a w połączeniu z pastelami pozwoli Ci stworzyć niezwykle przyjazną przestrzeń.

Zainwestuj w porządne łóżko

Warto wybrać łóżko, które będzie służyło nie tylko do spania, ale również przechowywania. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na utrzymywanie ładu w niewielkiej sypialnie jest łóżko ze schowkiem, w którym schowasz dodatkowe poduszki czy koce. Druga kwestia wiążąca się z tym kluczowym sypialnianym meblem to jego położenie w pomieszczeniu. Często w niewielkich przestrzeniach jesteśmy dość ograniczeni, jeśli chodzi o możliwości jego ustawienia. Zwykle najlepiej umieścić łóżko na środku głównej ściany.

Co zamontować w oknie?

W małej sypialni starajmy się raczej unikać zasłoń, mogą okazać się zbyt przytłaczające. Sięgnijmy po rolety rzymskie, plisy, żaluzje.

Jak urządzić małą sypialnię – nie bój się luster

Umieszczanie luster w małych pomieszczeniach to wspaniały sposób na to, aby sprawiały one wrażenie większych i jaśniejszych. Ustawienie ich w sąsiedztwie lub też naprzeciwko okna pozwoli na optymalne odbijanie się światła w całej sypialni. Połącz je z oświetleniem, aby stworzyć przytulną przestrzeń po zmroku.

Łóżko piętrowe

W przypadku, gdy chcemy oszczędzić miejsce w sypialni dzieci, naszym sprzymierzeńcem może okazać się łóżko piętrowe. Idealnie jeśli znajdzie się tam schowek, szuflady. Oświetlenie montowane na ścianie pozwoli nam zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze. Dzięki temu pokój również wyda się większy, zminimalizujemy również ryzyko, że biegnące dziecko przewróci stojącą na podłodze lampę. Kinkiety sprawdzają się również w sypialniach dorosłych. W małych sypialniach stoliki stojące przy łóżku też zwykle nie oferują zbyt wiele miejsca, warto zatem zachować je na inne przedmioty, takie jak szklanka z wodą, książka czy telefon.

Gdzie trzymać ubrania?

Jak urządzić mała sypialnię i mieć miejsce na trzymanie ubrań? Co sprawdzi się lepiej – drążek na ubrania czy tradycyjna zamknięta szafa? Zależy to przede wszystkim od tego, jak wygląd chcesz utrzymać w swojej sypialni. Warto sięgnąć po szafę z przesuwanymi drzwiami. Wybierz białe lub lustrzane wykończenie, dzięki temu przestrzeń wyda się większa.