osuszanie Dry Home Warszawa

Jakie są przyczyny wilgoci w domu?

Zarówno właściciele domów jednorodzinnych jak i mieszkań mogą mieć problem z nadmiarem wilgoci. Bez względu na przyczyny, konsekwencje mogą być dotkliwe. Dowiedz się jakie są najczęstsze przyczyny wilgoci w domu.

Kondensacja

Jest to problem, z którym najczęściej mamy do czynienia w okresie jesienno-zimowym. Pomieszczenia, które są najczęściej dotknięte nadmiarem pary wodnej to kuchnia i łazienka. W kuchni jest to efekt gotowania a w łazience gorących kąpieli i pryszniców oraz suszenia prania. Brak zapewnienia odpowiedniej wentylacji i właściwego ogrzewania może tylko pogorszyć sprawę. Gromadzenie się wody w zagłębieniach może skutkować uszkodzeniem konstrukcji i rozwojem szkodliwych mikroorganizmów.

Wilgoć podciągana kapilarnie

Uchybienia w wykonaniu instalacji skutkują tym, że mury narażone są na kapilarne podciąganie wilgoci. Wilgoć może też przedostawać się z gruntu i z racji porowatych struktur przemieszczać dalej w górę. Gdy zauważysz, że pomieszczenia są zimne i pachną stęchlizną możesz mieć problem z wilgocią. Wysolenia, złuszczanie tynku i powłok murarskich, niszczenie tapet i listew przypodłogowych to kolejne objawy, które mogą wskazywać na kapilarne podciąganie wody.

Wycieki

Jest wiele przyczyn wycieków, w tym nieszczelności w miejscu odpływu wody oraz pęknięcia w systemie wodno-kanalizacyjnym. Wyciek oznacza powstanie szkód w mieniu, nie tylko w obszarze przylegającym do problematycznego punktu. Nadmiar wody spowoduje narastanie problemu z wilgocią w całym obiekcie. Warto dbać o zachowanie suchości i wodoszczelności domu, przeprowadzanie okresowych przeglądów w tym rynien i dachu oraz dokonywanie niezbędnych napraw.

Jeśli masz problem z wilgocią lecz nie wiesz gdzie tkwi problem skontaktuj się z firmą osuszającą, która sprawdzi jakie są przyczyny wilgoci w przypadku Twojej nieruchomości. Obecnie zarówno lokalizacja wycieków (wykrywanie wycieków) jak i samo osuszanie budynków może być przeprowadzone sprawnie i bezinwazyjnie. Specjalistyczny sprzęt i nowoczesne technologię sprawią, że pozbędziesz się problemu z wilgocią.