kamień naturalny w łazience

Kamień naturalny pod prysznicem

Jak sprawić, aby łazienka zyskała zupełnie nowy charakter przy wykorzystaniu kamienia naturalnego? Niezależnie od tego czy wybierzesz odważny łupek czy elegancki trawertyn kamień wprowadzony do wnętrza łazienki będzie wywierał ogromny wpływ na jej cały wygląd. Gdy położymy go w strefie prysznicowej łazienka nabierze ekskluzywnego rysu. kamień naturalny pod prysznicem –  ja sprawić, że będzie to trwałe rozwiązanie na lata?

Kamień naturalny pod prysznicem – zalety i kwestie do rozważenia:

  • naturalne piękno – istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli zdecydujemy się na kamień naturalny. Będziemy kierować się naszymi preferencjami, warto jednak uwzględnić kilka innych czynników. Wapień i trawertyn tworzą spokojne i naturalne tło. Bogate i ciepłe odcienie trawertynu dodadzą dodatkowej głębi całej przestrzeni. Łupek może prezentować się dostojnie, gdy będzie występował w połączeniu z dużą kabiną prysznicową. Zachowajmy ostrożność w przypadku niewielkich kabin prysznicowych, dla których może okazać się za ciężki i zbyt przytłaczający.
  • konserwacja – niektóre rodzaje kamienia są bardziej niż inne podatne na działanie wilgoci. Płytki powinny być dobrze uszczelnione, jeśli chcemy, aby zachowały nienaganny wygląd i trwałość. Procedura jest prosta i nie wiążąca się z wielkimi kosztami. Syntetyczne uszczelniacze zapewniają ochronę zarówno przed wodą jak i plamami
  • estetyka – pod względem estetycznym nic nie dorównuje kamieniowi naturalnemu. Każda płytka jest z natury wyjątkowa z indywidualnymi wgłębieniami i warstwami i jest to efekt, którego nie osiągniemy w przypadku płytek ceramicznych czy gresowych. W przypadku ewentualnej odsprzedaży nieruchomości, kupujący często przypisują większą wartość kamieniowi naturalnego, zatem warto go uwzględnić również w naszej łazience.
  • szeroki wybór – niezależnie od preferencji, na rynku dostępne są różnorodne kamienie, które będą pięknie się prezentowały w naszej łazience. Są kamienie, które lepiej sprawdzą się w innych funkcjach niż jako kamień naturalny pod prysznic. Przykładem są wapienie, które charakteryzują się dużą porowatością i nasiąkliwością. Często wybierane kamienie to wciąż granit i bazalt
  • kamień jest zimny w dotyku – wada dla jednych, zaleta dla innych. Jest rozwiązanie, które pozwala na zniwelowanie odczuć związanych z chodzeniem boso po płytach kamiennych. Jest nim instalacja ogrzewania podłogowego, która jest obecnie bardzo częstym rozwiązaniem pojawiającym się w nowobudowanych domach.
  • kwestia bezpieczeństwa – wybierajmy kamienie płomieniowane lub takie, które cechuje antypoślizgowość. Zdecydowanie łatwiej jest o niebezpieczny wypadek jeśli podłoga pod prysznicem ułożona jest z kamienia polerowanego

Firma Md Kam prowadzi skład kamienia naturalnego, w którym bez problemu znajdą Państwo odpowiedni materiał do łazienki czy każdej innej przestrzeni wewnętrznej lub zewnętrznej. Posadzki z kamienia sprawdzają się równie dobrze w prywatnych nieruchomościach jak i hotelach, uczelniach czy urzędach.