kwiaty na balkon

Kwiaty na balkon – które wybrać?

Kwiaty na balkon mogła w mgnieniu oka diametralnie odmienić jego wygląd. Kwiaty balkonowe pomogą nam stworzyć własną zieloną oazę nawet, gdy mieszkamy w centrum miasta. Jakie kwiaty na balkon wybrać? Przedstawiamy kilka godnych uwagi propozycji.

Lawenda

Lawendowe pola zachwycają, ale ta niewielka fioletowa roślinka nadaje się również na balkon i tu również może stworzyć efekt WOW. Lawenda dobrze znosi słońce i wiatr. Może osiągnąć różne wysokości, w zależności od donicy w jakiej ją posadzimy. Kwiaty rosną prosto do góry co pozwala nam zaoszczędzić miejsce, co jest szczególnie istotne w przypadku balkonów niewielkich rozmiarów. Gdy masz lawendę na balkonie, otwarte okna pozwolą cieszyć się jej pięknym zapachem również w Twoim mieszkaniu!

Bratki

Kolor i radość wprowadzą z kolei bratki. Te wszechstronne kwiaty pięknie się prezentują, gdy posadzimy je w skrzynce przy oknie lub w wiszącym koszu. Dostępne są w wielu kolorach i odcieniach. Potrzebują niewielkiej ilości wody, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu. Potrzebują dużo światła umieść je więc w dobrze nasłonecznionym miejscu.

Jaśmin

Jeśli marzą Ci się pnącza wybierz jaśmin. Ten pięknie pachnący kwiat idealnie nadaje się do uprawy na kratce lub jako osłona zapewniająca więcej prywatności. Najlepiej sprawdzają się w zacienionych miejscach. Są dość wrażliwe na wiatr i deszcz, uwzględnij to wybierając dla nich odpowiednie miejsce na swoim balkonie.

Petunie

Tradycyjna, ale jakże piękna petunia to wciąż częsty wybór. Szybko rosną, obficie kwitną ozdabiając nasz balkon okazałymi kolorowymi kwiatami. Popularne są białe, różowe, fioletowe i czerwone. Wymagają sporej ilości wody, więc w ich przypadku codzienne podlewanie będzie koniecznością.

Begonie

Kolejne kwiaty na balkon, które warto mieć to begonie. Bezproblemowe w uprawie w niewielkich pojemnikach mogą wywrzeć duży wpływ w małej przestrzeni. Dodadzą blasku i kolorytu zacienionym balkonom. Dzięki gęstym sercowatym liściom rośliny te wyglądają świetnie nawet poza sezonem.