masaż

Masaż ciała, to nie tylko relaks dla ciała

Masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż ajuwerdyjski… Jest wiele rodzajów masaży i każdy z nich ma swoich zagorzałych zwolenników. Jakie korzyści odniesiesz zapewniając sobie masaż regularnie? Jak wybrać ten idealny dla siebie?

Masaż ciała jako antidotum na wszystko

Masaż ciała jest manualnym zabiegiem fizjoterapeutycznym. Podczas masażu tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Belle Spa & Clinic to miejsce na mapie Warszawy, w którym wykonywane są różnego typu masaże. Dobierane są w zależności od potrzeb, preferencji i dolegliwości, które odczuwamy.

Masażyści wykorzystują różne techniki, które pozwalają im uzyskiwać oczekiwane efekty. Jedną z najbardziej popularnych technik jest dotyk. Wywołuje on u osoby masowanej odprężenie i zadowolenie. Masaże lecznicze koncentrują się na zmniejszeniu objawów chorobowych i urazów w obrębie narządów ruchu, odczuwanych problemów ze stawami i mięśniami. W drenażu limfatycznym stosowane są specjalne chwyty, dzięki którym odkształcane są na moment tkanki. Pobudzona zostaje praca komórek mięśniowych naczyń limfatycznych. Masaże sportowe pomogą nam zachować kondycję i sprawność ciała. Będą również pomocne w zapobieganiu urazom i kontuzjom. Z kolei masaż tajski łączy elementy jogi z akupresurą , rozciąganiem oraz refleksologią. Stanowią doskonały zastrzyk energii i relaks.

Masaż – jak wybrać ten właściwy i odnieść maksymalne korzyści?

Aby odnieść jak największe korzyści warto wybrać masaż ciała  najbardziej wpasowujący się w nasze aktualne potrzeby. Jeśli ciężko Ci podjąć decyzję możesz skonsultować się ze specjalistą, który z pewnością podpowie, który masaż będzie najbardziej korzystny.

Jak już wybierzesz masaż dla siebie, przyjdź wcześniej, aby bez pośpiechu i stresu przystąpić do masażu. Wyłącz telefon, skorzystaj z toalety tak aby później nic nie odrywało Cię od chwili relaksu. W Belle Spa & Clinic masażyści korzystają z naturalnych i wysokiej jakości olejków. Jeśli jednak zauważysz jakieś niepokojące reakcje skórne mają oni do dyspozycji inne opcje takie jak masło shea czy kremy do masażu. To osoba masowana decyduje o sile ucisku podczas masażu. Masażysta dostosuje siłę ucisku to Twoich preferencji. Zabieg wykonywany jest z poszanowaniem Twojej intymności. Po zakończeniu masażu masażystka wyjdzie z gabinetu dając Ci czas na ubranie się.

Artykuł sponsorowany