masaż sportowy

Masaż sportowy dla aktywnych

Osoby uprawiające sport zawodowo lub amatorsko powinny włączyć masaż sportowy do swojego programu treningowego. Lubisz aktywność fizyczną i możliwości jakie dają siłownie i kluby fitness? Ćwiczysz z trenerem? Dowiedz się jakie są rodzaje masażu sportowego i korzyści jakie możesz odnieść!

Jakie są rodzaje masażu sportowego?

Wyróżniamy 6 rodzajów masażu sportowego.

Masaż treningowy – pozytywnie wpływa na wydolność sportowca. Stosowane techniki mają na celu doprowadzenia do mocnego przekrwienia tkanki mięśniowej. W rezultacie przyspieszeniu ulega przemiana energii i regeneracja.

Masaż przedstartowy – dobry moment na wykonanie tego rodzaju masażu to 3 dni poprzedzające zawody. Masaż ma za zadanie pomóc sportowcowi uzyskać optymalne warunki podczas startu. Relaksacja mięśni, przed intensywnym wysiłkiem to zasadniczy cel.

Masaż startowy – to idealne uzupełnienie rozgrzewki. Pomoże w przygotowaniu mięśni do wysiłku przed startem. Jest intensywny i krótki.

Masaż międzywysiłkowy – znajduje zastosowanie w przypadku sportowców, którzy mają przerwy w aktywności, jak np. piłkarze. Dzięki masażowi możliwe jest utrzymanie dobrego ukrwienia tkanek, które poddawane są wysiłkowi. Najczęściej wykonywany jest drenaż limfatyczny.

Masaż powysiłkowy – priorytetem jest regeneracja tkankowa i szybki powrót do dyspozycji po zawodach.

Masaż kondycyjny – idealnie przygotuje zawodnika do kolejnego sezonu. Relaksacja i likwidacja nabytych kontuzji to nasz cel.

Masaż sportowy – jak są korzyści?

Masaż manualny powinien być wykonany po konsultacji. Dzięki temu możliwe będzie dobranie techniki i obszarów do potrzeb i czasu treningu. Masaże sportowe są niezbędne dla osób uprawiających sport zawodowo. Pozwalają na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania organizmu po znacznym wysiłku fizycznym. Motywują one również organizm sportowca do osiągania lepszych wyników, poprawiają wydolność. Dają także odprężenie i ukojenie osobom przetrenowanym. Przynoszą ulgę obolałym mięśniom, pozwalają na szybszą regenerację po wysiłku fizycznym.

Sportowiec amator odniesie korzyści w postaci regeneracji mięśni po wysiłku i  rozluźnienia. Działanie tego masażu jest zbliżone do tego uzyskanego dzięki masażowi izometrycznemu. Przywraca on siłę i właściwą masę mięśniom, poprawia krążenie limfy a także wspiera proces regeneracji.

Masaż sportowy, jak również masaż twarzy oraz wiele innowacyjnych zabiegów takich jak Winback Beauty czy Intraject wykonasz w Belle Spa & Clinic w Warszawie.

Artykuł sponsorowany