nauka języka obcego z przyjaciółmi

Nauka języka obcego – sposoby, które warto wypróbować

Nauka języka obcego to w przypadku wielu osób niekończąca się historia. Teoretycznie chcemy, potrzebujemy a jednak napotykamy na liczne trudności. Brak motywacji, brak czasu z uwagi na inne zobowiązania lub zajęcia. Nauka języków obcych może być jednak przyjemnością.

Często małymi kroczkami, wprowadzając nowe elementy mimochodem przyswoimy sobie więcej i zapamiętamy na dłużej przy niewielkim wysiłku. Przyjrzyjmy się kilku sposobom na wprowadzenie odmiany.

Poszukaj materiałów na YouTubie

Na YouTubie znajdziecie mnóstwo materiałów pomocnych w nauce języków obcych. Możecie przysłuchiwać się wymowie, traktować je jako ćwiczenia ze słuchania. Korzystając z wyszukiwarki bez problemu zostaniecie odesłani do wielu kanałów. Dzięki dostępowi do tak szerokiej gamy materiałów nauka z pewnością nie będzie nudna. Jednak jak już znajdziecie kilka najbardziej wartościowych i Wam osobiście pasujących kanałów wracajcie do nich regularnie. Powtarzajcie, zapisujcie, ćwiczcie, tylko w ten sposób możecie zaobserwować poprawę. Przykłady takich kanałów? Koniecznie sprawdźcie BBC Learning English oraz Pola Accent Maker.

Ucz się z kimś

Ludzie często decydują się na wspólne uprawianie sportu, może warto tą samą zasadę zastosować w przypadku nauki języka obcego? Skorzysta na tym nasza motywacja, samozaparcie a też nauka z przyjacielem powinna być przyjemniejsza.  Określcie wspólne cele, połączcie siły i razem dążcie do ich realizacji. Stwórzcie drużynę, kibicujcie sobie nawzajem, cieszcie z drobnych sukcesów i podrzucajcie interesujące materiały, które uda Wam się znaleźć we własnym zakresie.

nauka języka obcego z przyjaciółmi

Zaplanuj wycieczkę za granicę

Idealnie byłoby, gdybyście w pewnym momencie mogli zagościć w kraju, którego mieszkańcy posługują się językiem, którego się uczysz. Krótka wycieczka, może w niektórych przypadkach studia czy praca. Nawet jeśli perspektywy w danej chwili wydają się niezbyt optymistyczne, zaplanuj taką podróż. Staraj się jak najwięcej dowiedzieć o ludziach, ich zwyczajach, historii. Są szanse, że im bardziej wgryziesz się w temat, tym większą motywację będziesz mieć do nauki języka. A pewnego dnia może akurat uda się zrealizować ten plan i zawitasz w kraju osobiście.

Praktyka czyni mistrza

Myśl w języku którego się uczysz, pisz, pytaj, twórz wymyślone dialogi. Korzystaj z jak największej ilości dostępnych sposobów  a nauka języka obcego stanie się źródłem satysfakcji. Twój mózg doceni różnorodność, łatwiej też wtedy utrzymać przyzwoity poziom radości z tego co robisz.