rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja ruchowa osób dorosłych w Medikar

Medikar – Mokotowskie Centrum Osteoporozy to placówka specjalizująca się w diagnozowaniu i rehabilitacji przy leczeniu schorzeń narządu ruchu, jak również układu nerwowego. Kompleksową opieką medyczną objęci są zarówno dorośli jak i dzieci. W 2021 roku miało miejsce połączenie z Mokotowskim Centrum Osteoporozy (MCO). MCO specjalizuje się w leczeniu osteoporozy, leczeniu stomatologicznym. Funkcjonuje tu również punkt pobrań krwi. Na czym polega rehabilitacja ruchowa w Medikar?

Rehabilitacja ruchowa osób dorosłych w Medikar

Rehabilitacja w Medikar przyjmuje różne formy, m.in. :

  • ćwiczenia ogólnousprawniające – ćwiczenia wspierające przywracanie, poprawę oraz zachowanie zdrowia. Dzięki nim dbamy o zachowanie sprawności układu oddechowego oraz nerwowego. Ćwiczenia ogólnousprawniające wzmacniają siłę naszych mięśni i poprawiają ich gibkość. Regularnie wykonywane pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru i zawału, obniżenie ciśnienia krwi, korygowanie wad postawy, jak również utrzymanie prawidłowej wagi.
  • Kinesiotaping – inaczej plastrowanie dynamiczne jest metodą terapeutyczną stosowaną już od wczesnych lat 70-tych XX w. Plastry mogą być stosowane w u dzieci, i dorosłych, korzystają z nich sportowcy oraz kobiety w ciąży. Plastry mają działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Stosowanie plastrów wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy oraz zmniejszenie stanów zapalnych.
  • Ćwiczenia w obciążeniu – mają na celu redukcję bólu odczuwanego podczas wykonywania określonych ruchów. Ćwiczenia w obciążeniu pomagają przeciwdziałać zanikom mięśni, zapobiegać przykurczom w stawach, zwiększyć ruchomość w stawach.
  • terapia zajęciowa – to element rehabilitacji funkcjonalnej. Określanie konkretnych czynności i zadań, które ma wykonać pacjent przyczynia się do przywrócenia optymalnej sprawności psychicznej i ruchowej. Gdy podczas pierwszego spotkania terapeuta zdiagnozuje zakres trudności pacjenta, przygotowuje zestaw indywidualnie dobranych ćwiczeń

materiał sponsorowany