wysoka jakość nadruków

Wysoka jakość nadruków

Wysoka jakość nadruków na koszulkach czy innych tekstyliach nie jest już rozwiązaniem zarezerwowanym dla nielicznych. Dzięki transferowi DTF możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości nadruków nie tylko na bawełnie, ale również innych materiałach. Czym jest ta technologia? Jakie są jej zalety?

Jaka są zalety korzystania z technologii DTF?

DTF jest technologia dzięki, której możliwe jest uniknięcie wielu niedogodności związanych z korzystaniem z innych technik zdobienia takich jak chociażby DTG. DTF umożliwia przygotowanie nadruków w pełnych kolorach bez konieczności wycinania i obierania. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Wydruki są dla nas dostępne praktycznie od ręki. Największą ich zaletą jest fakt, że przygotowane są cyfrowo co umożliwia produkcję w nawet niebyt dużych nakładach, nawet pojedynczych grafik. Co więcej mamy do dyspozycji materiały inne niż bawełna. Wysokiej jakości nadruki z powodzeniem wykonamy również na poliestrach i ich mieszankach. Właściwości zastosowanego w procesie kleju sprawiają, że jest on elastyczny i charakteryzuje się wysoką odpornością na pranie. Z tych powodów transfer DTF wciąż zyskuje na popularności.

Technologia DTF

Transfer DTF polega na przygotowaniu transferu z obrazu cyfrowego. Obraz cyfrowy drukowany jest w technologii pigmentowej. Druk aplikowany jest na specjalną folię, po czym zostaje posypany klejem. Kolejnym etapem jest utrwalanie w prasie termicznej i przenoszenie na tkaninę.

Osoby korzystające z drukarek biurkowych docenią z pewnością niewielki koszt inwestycji. Użytkownicy drukarek DTG ucieszą się z możliwości wykonywania zdobień na produktach, które dotychczas nie mogły być umieszczone w drukarce, takich jak na przykład czapki z daszkiem. Co więcej, rodzaj tkaniny a także jej jakość nie rzutują na finalną jakość wydruku. Brak konieczności pre-treatmentu oraz mniejsza ilość zużytego atramentu to kolejne zalety tej technologii. Drukarki rolowe po konfiguracji z proszkarko-suszarką sprawią, że ich właściciele zyskają wysoką wydajność transferów w procesie, który jest zautomatyzowany. Automatyka i wydajność oznaczają jednocześnie niższe koszty produkcji.

Wysoka jakość nadruków dzięki DTF

Technologia to idealny sposób na uzyskanie wysokiej jakości nadruków na różnych tekstyliach.