dom seniora warszawa i okolice

Profesjonalna opieka seniora w okolicach Warszawy?

Poszukiwania godnego zaufania domu opieki potrafią być bardzo czasochłonne. Nic dziwnego, do rozważenia jest wiele kwestii, takich jak odległość od rodziny, opieka medyczna, rehabilitacja, warunki jakie mają zapewnione pensjonariusze. Osoby poszukujące domu seniora w niedalekiej odległości od Warszawy powinny z pewnością wziąć pod uwagę Dom Opieki św. Kosmy i Damiana. Dlaczego? O tym w poniższym wpisie.

Profesjonalna opieka medyczna

Dom spokojnej starości to miejsce, w którym znajdują się osoby starsze, schorowane i często osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego też jakość opieki medycznej sprawowanej nad pensjonariuszami to jedna z najczęściej sprawdzanych kwestii. Seniorzy mieszkający czasowo lub na stałe w domu opieki w Gawartowej Woli mają dostęp do wykwalifikowanych pracowników, wśród których znajdują się opiekunowie, personel medyczny, fizjoterapeuta a także psycholog. Niezależnie od stanu w jakim się znajdują w każdej chwili mogą liczyć na szybką pomoc i wsparcie. Organizowana jest rehabilitacja seniora –  indywidualna i grupowa. Sam budynek, w którym mieszkają pensjonariusze jest w pełni dostosowany do osób z niepełnosprawnościami. Nie ma tam barier, są za to podjazdy i uchwyty przy toaletach, umywalkach i prysznicach w łazienkach. Seniorzy mają możliwość zrelaksowania się korzystając z kąpieli z masażem, kąpieli aromatycznych, inhalacji. Mogą również korzystać z muzykoterapii połączonej z aromaterapią.

Dom opieki Warszawa – dogodna lokalizacja

Dom Opieki seniora św. Kosmy i Damiana znajduje się zaledwie 30 km od Warszawy. W rezultacie, rodzina mieszkająca w stolicy i okolicach może bez problemu dojechać do seniora. Co więcej, dom zlokalizowany jest w pobliżu Puszczy Kampinoskiej. Dzięki temu seniorzy spacerując po terenie rekreacyjnym domu mogą obserwować liczne gatunki ptaków, takie jak gile, jeżyki czy czaple. Dochodzą do nich zapachy drzew, ziół i traw. Seniorzy zaś mogą brać udział w  wycieczkach organizowanych do Puszczy Kampinoskiej, w której znajduje się wiele atrakcyjnych tras spacerowych i widokowych. Sam teren placówki jest również ciekawie zaaranżowany. Znajdują się tam liczne alejki zachęcające do spacerów. Ławki pozwalają seniorom odpocząć, wsłuchać się w szum wody znajdującej się w ogródku fontanny. Ci, którzy mają ochotę poćwiczyć na świeżym powietrzu mogą skorzystać z siłowni zewnętrznej. Znajdujące się tam urządzenia są dostosowane do osób niepełnosprawnych.