napis na szarfie pogrzebowej

Napis na szarfie pogrzebowej – na co się zdecydować?

Napis na szarfie pogrzebowej przybiera często formę sentencji, cytatu czy też słów bliskich płynących prosto z serca. Bliscy często zastanawiają się co napisać na szarfie żałobnej, aby z godnością pożegnać zmarłego.

Napis na szarfie żałobnej – propozycje

Wstęgę żałobną znajdziemy zwykle na kwiatach czy też wiązankach pogrzebowych. Jest ona wyrazem szacunku oraz formą złożenia kondolencji rodzinie. Możemy na niej zamieszczać różne napisy, jest to kwestia indywidualna.

Napisy na szarfie żałobnej – kilka propozycji:

  • imię i nazwisko osoby zmarłej – prosta, a jednocześnie dobra forma wyrażenia szacunku oraz pamięci o zmarłym
  • “W wiecznej pamięci naszych serc”, “Wspomnienie pozostanie na zawsze” są to sentencje często zamieszczane przez najbliższą rodzinę i znajomych
  • “Składamy kondolencje”, “z głębokim żalem” – stosowne ze strony pracodawców, dalszych znajomych, osób chcących okazać wsparcie dla rodziny zmarłego
  • “Niech spoczywa w pokoju”, “spoczywaj w pokoju” wyrażają szacunek i są dobrą formą pożegnania zmarłego

Z jakich materiałów wykonane są szarfy?

Szarfy pogrzebowe wykonane mogą być z różnych materiałów. Często spotykanym rodzajem są szarfy jedwabne – delikatne, miękkie. eleganckie. Często spotkamy również szarfy satynowe – gładkie, wytrzymałe, przetrwają nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Dostępne są także szarfy bawełniane. Te są odporne na zerwania, a jednocześnie miękkie. Pozwalają na stworzenie minimalistycznych i eleganckich szarf. Znajdziemy również szarfy wykonane z organzy. Organza jest przezroczystym materiałem, który może być wykorzystany do ozdobienia trumny, wieńców czy też wiązanek pogrzebowych. Jako baza do wykonania szarfy wykorzystywana jest raczej rzadko z tego powodu, że trudność sprawia wykonanie nadruku na samym materiale.

Kompleksowe usługi pogrzebowe

Przygotowanie taśmy możemy również powierzyć zakładowi pogrzebowemu. Pracownicy zajmują się organizacją pogrzebów, w ramach wykonywanych usług mogą także stworzyć piękne szarfy i kwiaty na pogrzeb. Prestige jest zakładem pogrzebowym w Warszawie, którego pracownicy mają duże doświadczenie w organizacji ceremonii pogrzebowych.