rozwój osobisty a podróżowanie

Rozwój osobisty – co nas rozwija?

Rozwój osobisty jest odkrywaniem siebie – poznawaniem naszego charakteru, mocnych oraz słabych stron, naszych talentów, ale również słabości. Wiąże się on również określaniem celu, dzięki któremu możliwa jest poprawa jakości naszego życia oraz odkrycie sposobów na jego realizację. Pomóc nam w tym może coaching. Coach w trakcie procesu coachingowego może nas wesprzeć i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Rozwój osobisty – dzięki czemu się rozwijamy?

Jest wiele możliwości i czynników, które korzystnie wpływają na nasz rozwój. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

Podróżowanie

Podróżując wyruszamy poza miejsce, w którym żyjemy i pracujemy na co dzień. Mamy okazję obserwować przyzwyczajenia innych osób, inne kultury, często znaczenie odbiegające od tej, do której przywykliśmy. Podróże sprawiają, że zaczynami patrzeć na nasze życie z innej perspektywy. Często pod wpływem naszych obserwacji i spostrzeżeń dochodzimy do wniosku, że możemy coś zmienić w swoim życiu i robić coś w inny niż dotychczas sposób. Dostrzegamy też co powinniśmy doceniać bardziej. Podróże uczą otwartości. Poznajemy nowe zainteresowania, możemy nawet rozbudzić w sobie nowe pasje.

Edukacja

Otwórzmy się na nowe możliwości. Weźmy udział w szkoleniu, kursie, warsztatach, które pozwolą nam poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w znanych nam już obszarach lub też zupełnie dla nas nowych. Zyskamy na wiele sposobów. Staniemy się bardziej pewni siebie, ale również odczujemy podekscytowanie związane z odkrywaniem nowych rzeczy.

Ludzie

Spotykając ludzi poznajemy nowe sposoby myślenia, opinie i zainteresowania. Relacje mogą być budowane na różne sposoby. Poznajemy nowych ludzi za pomocą mediów społecznościowych, na spotkaniach networkingowych. Zawierajmy znajomości  w oparciu o wspólne wartości, zainteresowania bądź też z ciekawością i otwartością na to co dla nas nowe.

Zacznij już dziś!

Określ swój cel. Posiadając go będziesz wiedział do czego zmierzasz. Świadomość ta stanowi niewątpliwie  doskonałe źródło motywacji. Spotykaj się z ludźmi – dziel swoimi opiniami, ale jednocześnie bądź otwarty na poglądy innych. Nie bój się zmian. Dzięki nim wychodzisz poza swoją strefę komfortu i poznajesz to co znajduje się poza utartymi schematami.